LEZECKÉ CENTRUM V PLZNI

Hned vedle menzy. A ještě větší maso!

Poslední novinky

Kobyla - oddílové děti V16

Vydáno

Páteční výjezd s dětmi do skal na Kobylu, byl prvním výjezdem v rámci oddílu V16.

Ráno jsme se sešli na Shellce v plném počtu a vyrazili směr Beroun. Na místě podal Martin všem patřičné instrukce o tom jak se chovat na skalách a pak, rozdělení do skupinek, se všichni vrhli vstříc novým zážitkům. I když to pro většinu nebylo první seznámení s lanem, bylo nutno oprášit základní pravidla jištění a práci s lanem. Většina dětí se s nadšením pustila do tahání cest na prvním. Zde je třeba zmínit jejich výkony-Vojta na prvním vytáhl hned první cestu 5C . Tomáš s velkou grácii zdolal velmi svižnou 8-OS. Mára s Ondrou se pochlapili a na OS vylezli pod dohledem Jelena, nelehkou, technickou 7-. Dámská trojka Vanda, Verča a Anička se zkušeně střídaly v tahání cest obtížnosti 6+ až 7. Také Zdendovi se zadařilo, vylézt na Flach 7. A Viky s Toničkou? Ty si užívaly pohodové lezení na druhém konci lana.

Děti předvedly, že kromě boulderování na stěně, je baví i lezení na laně ve skalách, což dělá radost i nám trenérům, děti si tím budují celkově pozitivní vztah k lezení a to je pro nás motivací do další společné práce.

... další novinky

Dovolte mi Vás pozvat do lezeckého centra V16, které nabízí lezení krátkých označených lezeckých cest (boulderů) do výšky 4 m s bezpečným dopadem bez nutnosti sebejištění. Lezou se cesty po předem určených barvách chytů od velmi snadných obtížností až po těžké. Bouldery jsou osnačeny barevnými štítky žlutá, oranžová, zelená, modrá a červené (od nejlehčích po nejtěžší). Velmi lehké bouldery obtížnosti žlutého okruhu vyčleněnou červenou a zelenou barvu. Jedná se o velmi jednoduché krokové problémy, které vyleze opravdu každý. RÁDI VÁS PŘIVÍTÁME!
Martin Navrátil

Bouldering

Jedná se o specifickou formu lezení krátkých pohybově zajímavých cest bez nutnosti jištění lanem do výšky max. 4m. Lezou se cesty po předem určených barvách chytů od velmi snadných obtížností až po náročné. Jistota dopadu je zajištěna bezpečným dopadištěm a není nutný parťák na jištění. Cesty jsou stavěny profesionálními stavěči, kteří do nich vnáší rukopis silových, technických, balačních problémů.

... více informací

 • Hlavní stěna

  Její plocha je 180 m2. Na stěně jsou stavěny bouldery různých obtížnosti, které vytvářejí tzv. barevné okruhy - žluté, oranžové, zelené, modré a červené štítky označující začátek boulderu. Bouldery jsou stavěny ze stejně barevných chytů červená, zelená (obtížnost V0 a V1, žluté štítky), černá, oranžová, fialová, modrá, růžová ping (V2 – V9, oranžové, zelené, modré a červené štítky). Celkový počet boulderů je kolem 70.

 • Traverzovací stěna

  Plocha je 98 m2. Na stěně jsou postavené bouldery pro začínající lezce v barvách žlutých, oranžových a zelených okruhů. Celkový počet boulderů je 40.

 • Kampusy a stěna pro výkonnostní lezení

  Petačtyřicítka, symetrická stěna a kampusy. Plocha 51 m2.

 • Bar, recepce

  Káva, nápoje, půjčovna lezeček, lezecké doplňky.