Instruktoři

Mgr. Martin Navrátil

Hlavní tvůrce a garant lezeckých programů ve V16, trenér sportovního lezení C

Moje motto: "Lezení není sport, lezení je životní styl. Neptej se co ti lezení může dát, ale co můžeš pro lezení udělat."

Cíle:
Představit široké veřejnosti moderní pohybovou formu – bouldering. Přilákat děti do lezeckých kroužků k pravidelné sportovní aktivitě.

Foto profil

O mně
Jsem vystudovaný učitel tělocviku a lezením se zabývám bezmála čtvrt století. Za tu dobu jsem vyzkoušel nemálo tréninkových postupů a metod, objevoval chyby a snažil se z nich poučit. Stále se snažím výkonnostně lézt a trénovat. Pro lezecké centrum jsem připravil kurzy pro děti a dospělé, které obsahově vycházejí z mých zkušeností s lezením na skalách, obecných zásad pojetí pohybového rozvoje dětí a dospělých a aplikace moderních tréninkových trendů.

Jitka Patrasová

Hlavní instruktorka dětských kroužků, trenér sportovního lezení C

O mně
Ke sportovnímu lezení jsem se dostala ve svých 18 letech, měla jsem tu čest lézt s plzeňskými matadory, kteří mně ukázali ty nejkrásnější skalní lezecké oblasti jak v Čechách tak i v zahraničí. Lezení mě natolik oslovilo, že lezu s malou přestávkou-mateřská dovolená, stále. Po absolvování trenérského lezeckého kurzu se stále zdokonaluji v oblasti teorie i praxe. Navštívila jsem několik workshopů vedených docentem Jirkou Balážem, Patrikem Chovanem a Nikol Chovanovou. V trenérském týmu V16cky se profiluji v oblasti základních principů pohybu-stability, nastavení ramene při cvičení a sportu, válcování a mobilizační techniky a prevence zranění u lezců.

Foto profil

Aktivity s dětma:
K nápadu vést kroužek lezení pro děti mne přivedly mé vlastní děti a tak od roku 2012 vedeme s Martinem kroužek dětí, které lezení baví, chtějí se zlepšovat a své nasbírané zkušenosti mohou zúročit na závodech a i na skalách. Kromě lezení se již třetím rokem aktivně věnuji běhu, účastním se místních závodů převážně v terénu, čímž se snažím stále pracovat na své fyzické kondici, která je při lezení velmi důležitá.

Bc. Michal Kalvas

Vrchní stavěč V16, provozní baru a recepce, lektor kondičního lezení, rozhovor s Michalem

O mně
Jsem držitelem národní stavěčské licence 1. úrovně (Hlavní stavěč ČHS).

Foto profil

Aktivity s dětma:
Organizace lezeckého soustředění pro talentové děti ve V16. Aktivně se podílím na vymýšlení a přípravě boulderů, metodicky vedu děti při učení se motorických dovedností u koordinačně složitějších boulderů (náběhy, přeskoky, skoky atp.)