Kurzy pro děti do 14 let (U1 a U2)

Nabízíme dvě formy volnočasové aktivity.

ZÁKLADNÍ
Jedná se o pravidelný půl roční lezecký kurz cca. 18 lekcí po 1,5 hod. (dle svátků a prázdnin). V ceně je kurzovné, vstup na stěnu, magnézium a vedení pod dohledem jednoho nebo dvou lektorů (dle počtu dětí).

Děti lezou na traverzovací stěně, která je v době kurzu vyhrazena pouze pro ně. Kurz naplňujeme maximálně 14-ti dětmi.

ROZŠÍŘENÁ
Jedná se o pravidelný půl roční lezecký kurz cca. 18 po 1,5 hod. (dle svátků a prázdnin). V ceně je zapůjčení lezeček zdarma, kurzovné, vstup na stěnu, magnézium a vedení pod dohledem jednoho nebo dvou lektorů.

Cena kurzu je 4.700 Kč.
Děti lezou na traverzovací stěně, která je v době kurzu vyhrazena pouze pro ně. Kurz naplňujeme maximálně 14-ti dětmi.

Charakteristika:

Lezecký program je určen pro děti ve věku 7 – 14 let, které jsou začátečníci nebo lezou a rádi by zdokonalovali svoje lezecké dovednosti. Hravou formou učíme děti základní lezecké techniky. Lezení ve vertikále je pro děti přitažlivá forma pohybu. Postupným rozvojem lezeckých technik hodláme dětem představit lezeckou disciplínu – boudering (lezení krátkych označených cest).

Cíl:

Program počítá s postupným systematickým rozvojem nejen lezecké techniky, ale i s rozvojem koordinačních a balačních schopností. V neposlední řadě budou v programu zařazeny kompenzační a zdravotně prospívající cvičení vycházející z jógy. 

Popis:

Technika lezení je osvojována formou lezení na plně nachytované traverzovací stěně, kde se děti učí základní prvky lezecké techniky. Čtyř měsíční program je koncipován jako ucelená forma rozvoje pohybových schopností a dovedností formou lezení tzv. boulderingu. Pro děti je tato forma pohybu přirozená, přitažlivá a skýtá i jistou dávkou adrenalinu. Skladba jednotlivých cvičebních jednotek počítá s postupným systematickým rozvojem nejen lezecké techniky, ale i  rozvoje koordinačních a balačních schopností. V neposlední řadě budou v programu zařazeny kompenzační a zdravotně prospívající cvičení vycházející z jógy. Při tvorbě programu vycházíme s postupného osvojování jednodušších prvků techniky lezení, její automatizace s následným zesložitěním koordinačně náročnějších pohybů na lezecké stěně. Lezecká technika bude opakovaně procvičována a automatizována na traverzovací stěně. Postupně budou zařazovány prvky boulderingu, jejich lezení v různých stupních obtížnosti. Pro výše uvedené lezecké metody bude stěna pravidelně přechytovávana a pro dětský kroužek budou připravovány specifické cesty (bouldery) nebo lezecké traverzy dle dosažených dovedností a věku.

Více informací:

info@v16.cz nebo tel. 603 939 388