Power Yoga

Chcete smysluplně využít čas při čekání na svého malého lezce, nebo si jen tak protáhnout tělo a nabrat novou energii?

Tak ve středu v čase 18:30 – 19:30 hod. nebo ve čtvrtek v čase 16:15 – 17:15 hod. navštivte naší lekci Power Yoga V16.

Popis: Lekce je pro každého, kdo chce posílit a zároveň protáhnou své tělo, zklidnit mysl a načerpat novou energii. Jedná se o dynamickou jógu, vycházející z klasických jógových pozic, přizpůsobenou dnešnímu způsobu života. V powerjóze se jednotlivé pozice (ásany) dynamicky střídají. Přechody mezi pozicemi jsou plynulé, bez spěchu a stresu. Pravidelné cvičení powerjógy Vás naučí správně dýchat, zpevňuje, protahuje a uvolňuje celé tělo. Je prevencí proti bolestem zad a působí dobře na psychiku.

Jak taková lekce vypadá? Přes počáteční zklidnění (v sedu, lehu či ve stoji) a obrácení pozornosti sami k sobě, přejdeme k aktivaci a posílení hlubokého stabilizačního systému („core“), rozhýbeme páteř, protáhneme přední i zadní část našeho těla. Pozornost věnujeme i rotacím, které jsou prospěšné pro naši páteř, zažívání a jako bonus napomáhají spalování tuků v pase. Věnujeme se i balančním pozicím, které prověří naši koncentraci a zpevnění těla. Na závěr hodiny můžeme vyzkoušet obrácené pozice například stoj na ramenou („svíčka“). Lekci zakončíme zklidněním a relaxací v pozici Šavásany známé též jako „pozice mrtvoly“.

Komu je lekce určena? Každému, kdo pro sebe touží něco udělat a nemá vážné zdravotní problémy. Jóga není soutěžní disciplína, a proto je úplně jedno, zda jste začátečník nebo pokročilý jogín. Variabilita jednotlivých pozic je obrovská, proto může každý cvičit dle svých možností tak, jak mu tělo a aktuální psychické i fyzické rozpoložení dovolí :o)

Co si vzít s sebou? Pohodlné oblečení, případně ručník, pití a krom přezůvek na cestu ze šatny na podložku nejsou potřeba žádné boty

Cena: 90 Kč/hodina.

Přihlášení:

Přes události na našem Facebooku https://www.facebook.com/pg/lezeckecentrumV16/events/?ref=page_internal nebo e-mail: joga@v16.cz