Dětské lezecké kroužky 2018

Vydáno

Chceš se naučit něco nového a skvěle se u toho pobavit? Tak se přidej k nám na kurz V16. Od února dětské kurzy.

 • pro každého ve věku 5 – 14 let.
 • pro úplné začátečníky i pokročilé lezce.
 • pro děti, které se chtějí naučit něco nového a poznat nové kamarády.
 • Možnost přihlásit se a více informací na kurzy@v16.cz nebo na tel. 603 939 388

  Charakteristika:
  Lezecký program je určen pro děti ve věku 5–14 let, které jsou začátečníci nebo lezou a rádi by zdokonalovali svoje lezecké dovednosti. Hravou formou učíme děti základní lezecké techniky. Lezení ve vertikále je pro děti přitažlivá forma pohybu. Postupným rozvojem lezeckých technik hodláme dětem představit lezeckou disciplínu – boudering (lezení krátkych označených cest).
  Cíl:
  Program počítá s postupným systematickým rozvojem nejen lezecké techniky, ale i s rozvojem koordinačních a balačních schopností. V neposlední řadě budou v programu zařazeny kompenzační a zdravotně prospívající cvičení vycházející z jógy.
  Popis:
  Technika lezení je osvojována formou lezení na plně nachytované traverzovací stěně, kde se děti učí základní prvky lezecké techniky. Čtyř měsíční program je koncipován jako ucelená forma rozvoje pohybových schopností a dovedností formou lezení tzv. boulderingu. Pro děti je tato forma pohybu přirozená, přitažlivá a skýtá i jistou dávkou adrenalinu. Skladba jednotlivých cvičebních jednotek počítá s postupným systematickým rozvojem nejen lezecké techniky, ale i rozvoje koordinačních a balačních schopností. V neposlední řadě budou v programu zařazeny kompenzační a zdravotně prospívající cvičení vycházející z jógy. Při tvorbě programu vycházíme s postupného osvojování jednodušších prvků techniky lezení, její automatizace s následným zesložitěním koordinačně náročnějších pohybů na lezecké stěně. Lezecká technika bude opakovaně procvičována a automatizována na traverzovací stěně. Postupně budou zařazovány prvky boulderingu, jejich lezení v různých stupních obtížnosti. Pro výše uvedené lezecké metody bude stěna pravidelně přechytovávana a pro dětský kroužek budou připravovány specifické cesty (bouldery) nebo lezecké traverzy dle dosažených dovedností a věku.